Płatności

Zapłać gotówką za rachunki z Dotpay!

sty 18 2018

Obecnie dla wielu osób płacenie online stało się jedyną drogą regulacji należności. Istnieje również całe pokolenie ludzi starszych, którzy nie zdecydowali się na korzystanie z cyfrowej technologii, co jest wynikiem długoletnich przyzwyczajeń. Często również brakuje nam zaufania do nowych rozwiązań. Mamy więc pokaźną grupę osób, które nie dysponują możliwością zapłaty za pomocą e-bankowości czy też karty płatniczej. Dla nich Dotpay opracował możliwość skorzystania z gotówkowych form płatności. Oto krótka charakterystyka.

Wraz z dynamicznym wzrostem usług na rynku e-commerce nastąpiła wyraźna poprawa jakości obsługi klienta w sklepach internetowych. Wiąże się to również ze wzrostem świadomości konsumentów, którzy znają swoje prawa i domagają się ich egzekwowania przez e-przedsiębiorców. Sprawia to, że coraz chętniej płacimy przy użyciu takich narzędzi jak szybki przelew. Historie z przeszłości oraz bardzo świeży status tych rozwiązań sprawiają jednak, że dla wielu z nas wciąż trudno przejść na zupełną cyfryzację płatności. Czujemy, że płatność gotówką za rachunki jest zwyczajnie pewniejsza. Możemy zatem zapomnieć głosach zwiastujących śmierć gotówki, która jeszcze długo będzie nam towarzyszyć.

Jak opłacamy nasze rachunki?

Po to, aby opłacić rachunki najchętniej chodzimy na pocztę. Oczywiście e-przelewy stanowią alternatywę i poważną konkurencją dla pocztowych okienek, tak samo jak banki oraz markety. W nich też możemy zapłacić za prąd, gaz lub telefon. Własną propozycję przygotował też system Dotpay, który wprowadził całkiem wygodne rozwiązanie. Ma ono pomagać tym, którzy za rachunki płacą wyłącznie gotówką. Serwis pozwala użytkownikom na szybkie wygenerowanie pocztowego druku przelewu w swoim domu. Druczek taki można następnie opłacić na dowolnej poczcie, banku lub w sieci sklepów Żabka czy FreshMarket.

Porównanie prowizji

Najdroższa jest niestety Poczta Polska, gdzie prowizja wynosi aż 2,50 zł. Limi ten obowiązuje tylko do kwoty 1000 zł, po której przekroczeniu pobiera się aż 0,5% całości kwoty. Podobnie rzecz się ma w większości banków, jednak dokładna wysokość prowizji zależy od indywidualnej oferty danej instytucji. Na tle poczty u banków bardzo dobrze wypadają markety, gdzie klienci mogą opłacić swoje rachunki bezpośrednio przy kasie. Rozwiązanie to jest wyjątkowo komfortowe, ponieważ każdy z nas może opłacić rachunki w trakcie robienia codziennych zakupów. Dodatkowo wysokość prowizji jest tu znacznie niższa niż na Poczcie czy w banku. Niestety żadna z wyżej opisanych instytucji nie może konkurować z płatnościami online, których prowizja jest najniższa. 

 

 

 

Udostępnij